U organizaciji Fakulteta prirodoslovno-matematičkih i odgojnih znanosti Sveučilišta u Mostaru, Biciklističkog kluba Mostar i Društva pedagoga TZK Ljubuški, pod krilaticom "U zdravom tijelu zdrav duh", upriličeno je 3. hodočašće na biciklima u čast sv. Ante.
Ovo već tradicionalno biciklističko hodočašće krenulo je iz Mostara u 9 sati ispred Hrvatskog doma hercega Stjepana Kosače, gdje se skupini mostarskih biciklista priključila skupina Ljubušaka, koji su, došavši u Mostar, zajedno s kolegama iz Mostara krenuli natrag, s tim da je cilj bio Humac. Nakon odmora u Sretnicama, kolona biciklista je krenula prema Čitluku, gdje ih je čekalo još zaljubljenika u ovaj sport te su svi zajedno krenuli prema Međugorju. Potrebno je kazati kako su u ovogodišnjoj biciklijadi sudjelovali i članovi Biciklističkog kluba Široki Brijeg i kluba iz Drinovaca.
Nakon dolaska pred crkvu svetog Jakova u Međugorju te kratkog odmora, put je dalje nastavljen ispod brda Križevac preko Crnopoda, do svetišta svetog Ante na Humcu, gdje je upriličeno misno slavlje i blagoslov sudionika biciklijade. Zabavni dio ovoga događaja koji je uslijedio upriličen je na ljubuškom kupalištu Čeveljuša, gdje su sudionici imali priliku uživati u okrjepi hranom i pićem te ugodnom druženju u prelijepom prirodnom okružju.
Jedan od sudionika ovogodišnje biciklijade, kojemu je ovo bilo prvo sudjelovanje, kazao nam je kako je zadovoljan cjelodnevnim programom i svime što je toga dana iskusio.
"Okupilo nas se oko 150 i, iako je meni ovo prvi put da sudjelujem, mislim da je to najveći broj sudionika do sada. Ovo je super stvar, ljudi se druže, doista jedno lijepo iskustvo", kazao je Slaven. Potrebno je kazati kako je biciklijadu pratilo vozilo Hitne pomoći kao i pripadnici PU Mostar, Čitluk i Ljubuški.







