Klub umirovljenika Ljubuški, koji broji oko dvije tisuće članova, napokon je otvorio vrata svojih službenih prostorija, a novootvoreni prostor nalazi se na adresi Matije Divkovića b.b. u središtu grada.
Nije slučajnost što su baš Međunarodni praznik rada, 1. svibnja, odabrali kao datum za otvaranje svoga kluba jer, kako sami kažu, kroz život su se naradili i na ovaj datum žele simbolično započeti s novim radom - onim umirovljeničkim, ali i obilježiti šestu godišnjicu svoga osnutka. Uz nazočnost umirovljenika te predsjednika OV-a Ljubuški Davorina Medića i ravnatelja CZSR Ljubuški Joze Barišića, čast presijecanja vrpce i otvaranja novih prostorija pripala je Gojku Mediću.
Poruka političarima
Otvarajući prostorije, predsjednik Kluba umirovljenika Ljubuški Ivan Mihaljević uputio je čestitke u povodu praznika Predsjedništvu BiH uz poruku da je došlo vrijeme da se Zakon o penzijskom i invalidskom osiguranju mijenja. "Zakoni koji se primjenjuju prema našoj populaciji nisu samo diskriminirajući nego su i neljudski, nehumani, a i nerazmjerni našem doprinosu ukupnog društvenog razvoja BiH. Izvan svake pameti je činjenica da 60 posto umirovljenika prima mjesečnu crkavicu od 218 maraka, a neshvatljivo je i kako novi umirovljenici ostvaruju nerazumno male mirovine. Kada smo vas birali pjevali ste drukčije pjesme o umirovljenicima i našim pravima. Učinite nešto za nas ugroženu populaciju, jer ćete time učiniti dobro i za sebe. Vjerujemo da ste i sami sretni kada su vaši najbliži zadovoljni" poručio je Ivan Mihaljević u ime, ne samo umirovljenika s područja Ljubuškog, nego i ZHŽ-a.
Besplatni savjeti i usluge
Inače, sredstva za uređenje prostorija umirovljeničkog kluba, koje su bile više nego u derutnom stanju i mjesto okupljanja ljubuških narkomana, osigurao je MIO/PIO i Općina Ljubuški s kojom, kako ističe predsjednik Kluba, imaju više nego dobru suradnju. Iako su članovi Udruge umirovljenika i dosad pružali usluge svima kojima su bile potrebne, posebice pravne naravi, sada će im to biti jednostavnije, jer napokon imaju prostor u kojem će se moći družiti, ali i dati i dobiti sve informacije vezane uz svoj status i njegovo ostvarivanje. "Svim umirovljenicima pa i vojnim, pružamo besplatne pravne savjete i usluge, pa ne čudi što smo svakodnevno zatrpani poslom i brojnim upitima. Ali osim umirovljenika, obraćaju nam se i ostali građani za pomoć, a mi smo uvijek tu da im pomognemo onoliko koliko možemo", kazao je Mihaljević. Svečanost otvaranja Kluba umirovljenika Ljubuški nastavljena je ugodnim druženjem i prigodnim domjenkom.







