Ljubuški Info je digitalna povijesna arhiva neovisnog lokalnog portala Ljubuškog, s gotovo 40.000 pohranjenih članaka i dokumenata, počevši od 2003. godine.

Portal pruža neprocjenjiv uvid u društveni, kulturni, športski i politički život ljubuškog kraja i njegovih ljudi kroz više od dva desetljeća.

Na naslovnici, koja se povremeno osvježava, se prikazuju nasumični članci od 2003. godine.

Ukoliko želite pretraživati članke po vremenu objave, posjetite kronološki pregled.

Sveučilišna klinička bolnica u Mostaru u velikim financijskim problemima

ljubuski.info

Premda se u javnosti o tome malo zna, svi koji su se u zadnje vrijeme liječili u Sveučilišnoj kliničkoj bolnici u Mostaru (SKB) znaju da nedostaje svega, od toalet papira i sredstava za čišćenje, do lijekova.

Događa se da se po odjelima traga i za običnim paracetamolom, a česti su slučajevi da se pacijentima nalaže da sami kupe određeni lijek, koji im je u viziti propisan premda se zna da tih lijekova nema.

Niže medicinsko osoblje zaduženo je da nakon vizite obavijesti pacijenta da lijek mora kupiti u vlastitom angažmanu. Nerijetke su i situacije da sestre ne mogu na vrijeme podijeliti terapiju, jer se čeka da obitelj pacijenta donese neki lijek.

To je posebno teško pacijentima i pacijenticama koje dolaze iz drugih županija, jer im nema ko donijeti lijek, a sami ne mogu do ljekarne.

Za neke lijekove pacijenti na koncu dobiju refundaciju ukoliko sačuvaju račun, dok neke ne naplate nikada.

Pacijenti koji dolaze u bolnicu sa sobom nose ubruse i role toalet papira jer ih tamo čekaju samo gole sanitarije, a goli krevet je jedino zajamčeno što imaju, premda i to nije pravilo na svim odjelima.

Bolnice u HNŽ-u duguju 80 milijuna maraka, od čega najviše upravo Sveučilišna klinička bolnica u Mostaru 62 milijuna maraka.

Ravnatelj Sveučilišne kliničke bolnice u Mostaru Ante Kvesić u više navrata je izjavio da je bolnica u gubitcima zbog toga što bolnica godinama nije imala vlasnike, tj. što hrvatske županije nisu preuzele osnivačka prava i redovito financirala istu.

Krivi i manjkave zakonske uredbe, navevši da bolnica kojom on ravna napravi 15 milijuna maraka usluga koje nema od koga naplatiti. Milijuni donacija, kako je poručio, uloženi su u novi objekt na Bijelom brijegu.

Inače, najveći dio bolničkog duga, čak 26 milijuna otpada na dobavljače lijekova, dok 9,2 milijuna otpada na javna poduzeća(neplaćena struja i voda), 18 milijuna na poreze i doprinose itd.

republikainfo.com

Politika

Ljudi

Kolumne

Gospodarstvo

Šport

Priroda

Audio/Video

Posljednji komentari