HDZ1990 je podržao inicijativu "Boljitka" za sazivanjem izvanredne sjednice OV Ljubuški, glede teške financijske situacije uzrokovane ogromnim rashodima u općinskim financijama pod palicom načelnika Nevenka Barbarića, doznajemo iz ove stranke.
Ovo je važan trenutak za općinsku oporbu NSRZB - HDZ1990 - HSP (12 vijećnika), ali i za vladajuću koaliciju HDZBiH - gosp. Mate Antić (13 vijećnika), koja će najvjerojatnije progutati "gorku pilulu" zbog stanja u općini, kao rezultat lošeg upravljanja načelnika Barbarića i stranke HDZBiH.
Raspravljati i rješavati ove nagomilane probleme ni jednima niti drugima neće biti lako, a ponajmanje građanima i samim djelatnicima općine Ljubuški, kao jedinom državnom "poduzeću", koje za sada uredno isplaćuje plaće. Pitanje je do kada upravo zbog tekućeg minusa u blagajni općine, koji se mjeri višemilijunskim vrijednostima.
To nije deficit kako neki misle, već pravi minus, uzrokovan nezakonitim radnjama, koje načelnik želi pokriti rasprodajom općinskog zemljišta. Ova rasprodaja je već počela i pravi je alarm za spas općinske imovine.
Podržavanjem stranke NSRZB od strane HSP i HDZ1990 po ovom pitanju, vjerojatno je počela veća suradnje glede zajedničkog nastupanja u Općinskom vijeću Ljubuški.







