Danas se održava skupština Nogometnog saveza Zapadnohercegovačke županije na kojoj će se zbrojiti prošlogodišnji rezultati i odrediti ciljevi za predstojeće razdoblje. Uoči ovog, za županijske klubove, vrlo značajnog događaja svi – nisu zadovoljni.
"Radi se od godišnjoj redovitoj izvještajnoj skupštini Saveza gdje će biti podneseno izvješće o radu i izneseni planovi za 2014. godinu", kaže predsjednik NS-a ZHŽ-a Josip Bevanda.
U ovoj regiji primat drži Široki Brijeg, čiji je Bevanda direktor, i praktički sve u županijskom savezu je okrenuto boljitku tog kluba, dok ostali kolektivi s godinama polako kopne i padaju sve dublje. Zbog toga među njima vlada nezadovoljstvo, jer smatraju kako su sredstva raspodijeljena nejednako.
"Savez se bori za svakoga isto, transparentnost u radu je očigledna. Savez se za sve klubove u županiji isto zalaže, jednako bori i nema favoriziranja nikoga, a svaki klub odlučuje o svojoj sudbini", rekao je Josip Bevanda dodavši kako je Široki Brijeg dao 2000 stolica za HNK Ljubuški koje je sada postavila Sloga iz koje i dolazi najviše prigovora o favoriziranju Širokog Brijega.
Bez obzira na to, činjenica je da su u bosanskohercegovačkom nogometu klubovi iz Gruda, Ljubuškog i Posušja dosad imali puno bolji status od sadašnjeg. Redom su to bili prvoligaši i premierligaši, dok sada svi osim Širokog Brijega tavore u Drugoj ligi FBiH Jug.
Dok ljubuška Sloga od ove sezone stoji nešto bolje, Posušje i Grude životare na amaterskoj razini i s vlastitim pomlatkom. S druge strane, Široki Brijeg funkcionira kao jedan od najuspješnijih bosanskohercegovačkih nogometnih kolektiva, a bolji dokaz za to ne treba tražiti dalje od činjenice da klub ima svoj vlastiti trening kamp, s čime se ne mogu pohvaliti ni veći klubovi iz regije.







