Ministar prosvjete Vjekoslav Čamber sastao se načelnicima općina na području ŽZH. Povod sastanku, na kojem su bili nazočni predsjednik Vlade ŽZH i ravnatelji osnovnih škola, je dopis kojeg su načelnici uputili resornom ministarstvu i u kojemu su istaknuli kako nije vrijeme za uvođenje devetogodišnjeg jer ne postoje uvjeti za to.
Ministar Čamber je istaknuo kako je sve spremno za devetogodišnje obrazovanje. Napravljen je nastavni plan i program koji se u više od 70% podudara s HNOS-om, sredstva u proračunu su osigurana, djeca su upisana, nastavnici su obučeni za rad s djecom, škole se opremaju i biti će spremne do početka nastave.
Kao najveći problem načelnici su istaknuli prijevoz djece u prvom razredu devetogodišnje škole zbog činjenice da nastava traje samo tri školska sata. Dogovoreno je kako će se do 20. kolovoza pokušati riješiti i taj problem.
Iako postoje otpori i protivnici devetogodišnjeg obrazovanja, ministar Čamber je od predsjednika Vlade ŽZH Jurišića, kao i od svih ravnatelja osnovnih škola dobio potpunu potporu u projektu.







