S pravom se može kazati kako je današnji ljubuški maraton "Ljubuška desetka" zaslužio pravu stoticu, i to prije proglašenja pobjednika!
Prije svega tako visoku ocjenu zaslužuje sama ideja da se maraton organizira kroz najljepše predjele ljubuške općine, predjele koji do sada nisu dobili prave prilike predstavljanja u stvarnoj ljepoti.
Iščekujući da se u daljini, uz rijeku Trebižat pojave prvi sudionici utrke, zatekli smo se na okrijepnoj stanici na Crvengorskom mostu, negdje na pola puta staze.
Uz GSS službu i medicinsku ekipu tu su i vrijedne ruke mladosti koje nude, pružaju i dodaju, razne osvježavajuće napitke već iscrpljenim trkačicama i trkačima.
Tek u povratku prema cilju mnogi se duže vremena zadržavaju na okrijepnoj postaji, uljudno zahvaljuju na gostoprimstvu, a ova im mladost iz organizacije uzvraća toplim riječima i dovikuju za njima:
Pozvali smo vas kao sudionike maratona, ispraćamo vas kao drage goste, a vratite nam se kao prijatelji!










