Vrlo lijepo zvuči, povećanje plaće 10%. Ja kao prosvjetni djelatnik bi bio puno sretniji da su mi plaćeni doprinosi. Prema revizorskom izvješću za 2009. godinu Vlada duguje 15 milijuna KM samo za doprinose, dok je ukupni dug se popeo skoro na 60 milijuna. U totalnoj obezglavljenosti, Vlada predizborno povećava plaću za 10%. Što je najgore, nitko se upitati, a posebno vođe Sindikata, ima li osnove za to.
Sada kada je Vlada dotakla dno i panično u Skupštini traži spas od Zenice, što bi drugo nego povećavala plaću i smijala nam se u lice. Hoćemo li pustiti da nam glas kupe za 10%, odnosno za "obećanih" 100 KM. Možda samo u 9. mjesecu i nikada više.
Samo sam siguran da će nas ovih 100 KM koštati tisuće KM u ovoj i narednim godinama.
A samo Mirovinsko, što ima zakonsko pravo, ako zatraži od Porezne uprave blokadu proračunskog računa radi naplate svojih potraživanja, nitko od proračunskih korisnika neće dobiti plaću naredna 4 mjeseca. Onda je svejedno hoće li povećali plaću 10% ili 100 %. Upravo zato, što su vođe Sindikata potpuno nesposobni ljudi, što trče za "lizalom" pred klanje, što se ne želi sagledati realna slika Izvora iz kojeg se financira prosvjeta,
dogodilo nam se da se ne uplaćuju doprinosi. Stoga će stanje u Prosvjeti kulminirati, u negativnom smislu, do kraja godine bez obzira ko će biti na
vlasti. Tek tada ćemo shvatiti da smo izigrani i prevareni. Umjesto da skinemo rogove koje su nam natakli stalnim prevarama, Sindikat nam ih
učvršćuje da ne spali.
Kada bude kasno optuživati ćemo sve i svašta jer smo mi intelektualna krema i napametniji. No rezultat će biti "kasno Marko na Kosovo stiže".







