
Uvažene/i stanarke i stanari zgrada u Stubama!!!
Dana 15.06.2010. godine (utorak) s početkom u 19h u prostorijama Gradske vijećnice Općine Ljubuški sazivamo sastanak svih vlasnika stanova, kao i korisnika istih, da zajedničkim snagama riješimo problem koji nas "guši" više od 10 godina.
U cjeniku ALBE građani koji žive u stanu u urbanom dijelu grada u 1. i 2. zoni, koji svoj otpad odlažu u javnim kontejnerima, plaćaju 14,04 KM mjesečno, a odvoz je 1-6 puta tjedno (izvod iz odluke OV Ljubuški).
Stanari plaćaju a žitelji iz cijele općine odlažu!!!
Više od desetljeća su Stube žiteljima Općine, a nerijetko i susjednim općinama, "idealno" mjesto za odlaganje svih vrsta otpada.
Stube su "idealno" mjesto da se iz auta, kombija, kamiona otpad odloži u kontejnere, a u većini slučajeva i izvan njega.
Krajnje je vrijeme da promijenimo postojeće ruglo u našem kvartu, te da nagomilani otpad, kao i kontejnere sklonimo iz našeg kvarta, te da se riješimo ekološke bombe i odlagališta u središtu grada, te taj prostor prenamjenimo u nešto korisnije.
Nazočnost minimalno jednog predstavnika domaćinstva je obavezna!
Vašim nedolaskom naša agonija se produžava!!!
Inicijativni odbor
Mi bi ovdje dodali kako smo već ukazivali na ovaj problem, ali je mnoštvo komentatora (očito orkestriranih iz ALBE ili nekog drugog interesnog centra), minimizirala ovaj problem sugerirajući stanarima Stuba kako moraju biti sretni s ovim rješenjem jer su djelatnici ALBE fino odjeveni a i kontejneri su moderni i lijepi.
Štovana gospodo iz ALBE, prošlo je već više od pola godine kako niste izvršili korektnu i ravnomjernu raspodjelu kontejnera na sve zgrade, sve ulaze i sve trgovačke objekte, nego ste problem centralizirali i delegirali ga stanarima Stuba.
Ovaj problem je još veći od rugla i gomile otpada budući da na istome dnevno operiraju skupine "prečistača" koji smeće raznose diljem zelene površine a psi lutalice raznose životinjski otpad kojega odlažu okolne mesnice.
Problem je dodatno eskalirao jer su godinama "komunalni" kontejneri bili smješteni unutar "zaštićenog" područja, no sada je ALBA okupirala i dobar dio ulice, tako da se sada, smeće odlaže izravno i na ulicu.
Apeliramo, još jednom, na ALBU i na odgovorne u općinskoj vlasti, da poduzmu nešto po ovome pitanju, budući da su stanari (glasači a i platiše), na granici izdržljivosti.






