Stacionarni radar, koji će fotografirati sve prometne prekršitelje, danas je svečano pušten u rad u mjestu Vitina u Ljubuškom. Ta čast pripala je ministru unutarnjih poslova Ivici Gašparu koji je istakao da dosadašnja iskustva govore da je postavljanje ovakvih radara iznimno pozitivno jer rade 24 sata i snimaju sve prekršitelje, a na temelju fotografija vozačima bivaju uručeni prekršajni nalozi.
Planira se postavljanje još triju kućišta u preostale općine ZHŽ-a a radar će se s vremena na vrijeme prenositi iz jednog u drugo kućište, a vozači nikada neće znati gdje se nalazi. Očekujemo da će postavljanje i rad stacionarnog radara znatno pridonijeti sigurnosti prometa- zaključio je ministar Gašpar. Inače radar je kupljen sredstvima Vlade FBiH, a po jedan isti dobit će i sve druge županije u Federaciji.
U prostorijama MUP-a održana je i svečanost polaganja prisege jedanaestorice kadeta koji su, nakon završene četverogodišnje srednje škole, na Policijskoj akademiji u Sarajevu završili i dvanaestomjesečnu obuku za čin policajca.
Nakon polaganja prisege kadetima su uručena Rješenja o zasnivanju radnog odnosa a prigodnim riječima obratili su im se ministar unutarnjih poslova Ivica Gašpar i v. d. policijskog komesara Zoran Galić.
Čestitajući kadetima na uspješno završenom školovanju i na položenoj prisegi ministar Gašpar naglasio je da je upošljavanje mladih i školovanih ljudi najbolje jamstvo za uspješnije rezultate u budućnosti.Komesara Galić naglasio je da će se kadeti u idućih godinu dana nalaziti na probnom radu pri čemu će im biti dodijeljeni mentori a nakon završetka rada bit će ocijenjeni te će u stalni radni odnos biti primljeni samo oni koji dobiju zadovoljavajuću ocjenu.







