Džamija Ali-bega Kapetanovića u Vitini kod Ljubuškog, koja je proglašena nacionalnim spomenikom u BiH, 16 godina nakon rušenja, ponovo poprima stari sjaj.
Šemsudin ef. Germić, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Ljubuški, kaže kako se privodi kraju obnova Vitinske džamije, koju je 1856. godine sagradio Ali-beg Kapetanović.
Završetak radova očekuje se sredinom sljedećeg mjeseca, a osim džamije, u Vitini je počela obnova i porušenog mekteba - ističe ef. Germić, dodajući kako se svi radovi na džamiji obavljaju pod stručnim nadzorom Komisije za očuvanje spomenika BiH, s obzirom na to da ovaj vjerski monument u Vitini ima dosta specifičnih karakteristika, a jedna od njih je kamena munara koja je odvojena od džamije.
Obnova džamije porušene u ratu od strane HVO
Ef. Germić potcrtava i da je, pored Ministarstva za prostorno uređenje FBiH, značajna sredstva od 96.000 KM za obnovu džamije izdvojilo Njemačko Veleposlanstvo u BiH. Nakon obnove džamije i mekteba, uslijedit će i uređenje harema kod ovog vjerskog objekta.








