Radnici Javnog komunalnog poduzeća Ljubuški bez plaća su već devet mjeseci. U štrajku su od ponedjeljka a jučer su održali prosvjedni skup ispred zgrade Općine. Za stanje u koje je dovedeno poduzeće krive Općinsko vijeće koje je njihov osnivač.
Apsurd u koje je dovedeno ovo poduzeće najbolje se ogleda u činjenici da otpad iz Ljubuškog na deponiju Uborak u Mostar, odvozi poduzeće ALBA iz Zenice, za što, pored naplate od korisnika, redovito prima i naknadu iz proračuna općine. ALBA je po ugovoru imala obvezu zaposliti sav višak djelatnika iz JKP međutim, zaposlili su samo četiri djelatnka, kako tvrdi načelnik Barbarić, dok djelatnici JKP tvrde kaku su primljena dva djelatnika.
Od današnje tematske sjednice Općinskog vijeća se ne očekuje rješenje već pokretanje stečaja kojega podržava i načelnik Barbarić.
Više pogledajte u prilogu kojega je napravila TV1.







