Općinski sud u Ljubuškom je prije 3 mjeseca donio rješenje o ovrsi svih računa općine Ljubuški na temeljni iznos od 2,312 milijuna KM uvećan za zakonske zatezne kamate, kako bi se prema sporazumu iz 2011. godine isplatio novac poduzeću Nativa nad kojim je pokrenut stečaj.
Te 2011. godine OV Ljubuški je donijelo odluku kojom se načelniku općine Nevenku Barbariću daje suglasnost da u komercijalnoj banci podigne kredit i vrati u vlasništvo općine zemljište na Zvirićima, a poduzeću Nativa uplaćeni novac.
Neuplatom novca kako je odlukom predviđeno na račun poduzeća Nativa, te upotrijebivši ga u zasada nepoznate svrhe, načelnik je počinio teško kazneno djelo i dodatno donio općini troškove veće od 600.000 KM., tako da će općina prema informaciji morati platiti više od 3 milijuna KM glavnice, kamata i ostalih troškova.
Načelnik se na rješenje o ovrsi žalio Županijskom sudu u Širokom Brijegu
Na rješenje Općinskom suda u Ljubuškom načelnik Nevenko Barbarić je uputio «žalbu» Županijskom sudu u Širokom Brijegu u kojoj je tražio obročno plaćanje duga. U međuvremenu je objavio natječaje za prodaju zemljišta na Zvirićima, ali prodaja je stala i novac tako nije namaknut.
Vjerovnici odbili načelnikov zahtjev
Vjerovnici koji dvije godine čekaju novac nisu prihvatili zahtjev načelnika Barbarića i uskoro će uslijediti novo rješenje Županijskog suda u Širokom Brijegu.
Što donosi blokada?
Blokada će donijeti višemjesečnu neisplatu plaća, neplaćanje svih općinskih obveza prema dobavljačima. Kako se radi o velikim iznosima novca, a kako se proračun ostvari u iznosu oko 7 milijuna KM blokada će biti višemjesečna. To sve osim da se iznađe nekakav čarobni štapić, a i djeca znaju da vile ne postoje.
Ovoj financijskoj nepogodi treba nadodati i stanje oko JKP Ljubuški, tako da općina ulazi u vremensko razdoblje neizvjesnosti prepunog skandalima.
Neslavno vladanje općinom
Vladanje općinom unatrag 9 godina je za sadašnju vlast neslavno, a za stanovnike općine Ljubuški pogubno. HDZ BiH Ljubuški šuti isto kao i sam načelnik Nevenko Barbarić.
Do sada je za svaku kritiku optuživao "neprijatelje" hrvatskog naroda, kako je to činio i prošle godine.
Ljubuški treba nove izbore, a sadašnja vlast i načelnik Barbarić trebaju odstupiti.







