Nakon nekoliko bezuspješnih pokušaja dokidanja posljednjih tragova gospodarskog prosperiteta u Ljubuškom, današnja nedjeljna bura je iskorištena za sustavno potpaljivanje Rasadnika - najstarije plantaže u Bosni i Hercegovini, kolijevke Blatine i bisera u kruni nekadašnje HEPOK Vinarije Ljubuški, koja je potpunosti izgorjela.
Požar je počeo jutros oko 10 sati a u ovim trenutcima i dalje gori, krećući se prema zapadu, ispod Kerametala.
Čitatelji su nam dojavili kako se nekolicina ljudi vrzmala po Plantaži tijekom dana, te je, po njihovoj procjeni, požar podmetnut, što govore i razmjere istoga, budući da je ovaj vinograd, do sada nekoliko puta gorio, ali nije izgorio. Sada je na tih 50 hektara, s kojih je potekla hercegovačka blatina kao sorta, ostalo samo zgarište.
Možda je zanimljiva činjenica kako je prije desetak dana, u organizaciji Općine Ljubuški, poduzeče Mina d.o.o. Grude izvršila obnovu mostića preko velikog kanala.
Dojavljeno nam je kako na teren nisu izlazili ni policija ni vatrogasci.

Ljubuški je bogatiji za još jedno zgarište.



















