U subotu 2. svibnja 2009. godine, svečano je obilježena 35. obljetnica mature učenika Gimnazije Ljubuški.
Spomenuta generacija maturirala je školske 1973/74. godine kao 18. generacija maturanata ljubuške gimnazije a ova proslava bila je dobar povod za okupljanje "stare ekipe", evociranje uspomene i prepričavanje dogodovština iz gimnazijskih dana.
Proslavi je nazočio i tadašnji ravnatelj Gimnazije prof. dr. Ivan Pavlović, danas dekan Ekonomskog fakulteta u Mostaru, kao i aktualni ravnatelj ljubuške gimnazije prof. Mate Grbavac, tada jedan od razrednika.



Nakon posjete Gimnaziji, slavljenici su se uputili na svečanu večeru u restauraciju "Vrilo Vrioštice" u Vitini gdje su tom prilikom dobrovoljnim prilozima prikupili 750 KM koje su donirali "svojoj" Gimnaziji.







