U Gradskoj vijećnici jučer je upriličena dodjela nagrada za četrnaest udruga korisnika voda u općini Ljubuški.
Direktor PIU-a (Jedinice za implementacije projekta) Alojz Dunđer uručio je svakom predsjedniku motornu kosilicu, koja bi trebala poslužiti u daljnjem održavanju kanala.
Održavanje sustava
Naime, dodjela nagrada je upriličena povodom četverogodišnje suradnje i završetkom projekta Razvoja male komercijalne poljoprivrede na području hidromelioracijskog sustava općine Ljubuški. Projekt se provodi preko Jedinice za implementaciju u šumarstvu i poljoprivredi pri FMPVŠ, a u sklopu kojeg djeluje četrnaest udruga korisnika voda. Predsjednik Saveza udruga korisnika voda Mario Bajto kazao je kako ove udruge trenutačno održavaju sustav koji je ostavština Austro-Ugarske. “Dosadašnjim radom udruga betonirano je i sanirano 7,5 kilometara kanalskog sustava. Rad ove udruge se nastavlja u održavanju 543 km kanalskog sustava”, rekao je Bajto. Alojz Dunđer, direktor projekta, u svom kratkom obraćanju predstavnicima Udruga prije svega je čestitao i zahvalio na četverogodišnjoj suradnji.
Daljnja suradnja
“U proteklom razdoblju na području općine Ljubuški a u sektoru voda iz ovog projekta utrošeno je više od milijun i petsto tisuća maraka preko kredita Svjetske banke”, kazao je Dunđer. Kao rezultat tih investicija danas na ukupnoj dužini više od 5000 m imamo nove betonske kanale i više od 3000 m saniranih kanala. Iako je projekt završen od FMPVŠ daljnja suradnja sa Savezom udruga korisnika voda općine Ljubuški će se nastaviti.







