Zbog najave štrajka školskog sindikata za ponedjeljak, večeras se oglasilo Roditeljsko vijeće Osnovne škole Marka Marulića u Ljubuškom i njihovo priopćenje objavljujemo u cijelosti:
Još jedan prekid nastave, koji je planiran za ponedjeljak, od strane sindikata osnovnog školstva ŽZH , Roditeljsko vijeće Osnovne škole Marka Marulića u Ljubuškom ne može prihvatiti iz više razloga.
U prvom redu djeca su od početka školske godine izgubila više od dvadeset radnih dana predviđene nastave, što se ozbiljno odrazilo na kvalitetu prihvaćanja ubrzanog prijenosa školskog gradiva, a time i diskontinuitet učenja učenika, kao i aktivnog pristupa učenju.
S kašnjenjem osobnih dohodaka prosvjetnih djelatnika, kao i svih zaposlenika u Županiji koji ih nisu dobili na vrijeme, se suosjećamo.
Dužinu kašnjenja plaća za deseti mjesec od nekoliko dana ne smatramo dovoljno velikim razlogom da učenici ponovno ostanu bez izvođenja nastave.
Tijekom današnjih razgovora izrazili smo spremnost na razgovore i suradnju sindikata s nama roditeljima, te isto tako smatramo da će sindikati još jednom razmisliti na opću dobrobit djece i školstva, te prihvatiti suradnju s nama roditeljima, jer smo za dobrobit naše djece spremni sa svima odmah uspostaviti suradnju.







