Ljubuški Info je digitalna povijesna arhiva neovisnog lokalnog portala Ljubuškog, s gotovo 40.000 pohranjenih članaka i dokumenata, počevši od 2003. godine.

Portal pruža neprocjenjiv uvid u društveni, kulturni, športski i politički život ljubuškog kraja i njegovih ljudi kroz više od dva desetljeća.

Na naslovnici, koja se povremeno osvježava, se prikazuju nasumični članci od 2003. godine.

Ukoliko želite pretraživati članke po vremenu objave, posjetite kronološki pregled.

Sindikalci školstva odbili prijedlog Vlade

U Širokom Brijegu održan je sastanak između županijskog ministra prosvjete, znanosti kulture i sporta Vjekoslava Čambera i predstavnika županijskih sindikata osnovnih i srednjih škola na kojem je razgovarano o plaćama i drugim primanjima prosvjetnih djelatnika tijekom ove godine.

Nakon što je 31. prosinca istekao privremeni sporazum treba usuglasiti i utvrditi buduće odnose, iznose i vrijeme svih primanja zaposlenih u osnovnim i srednjim školama.

Ministar Čamber je u ime županijske vlade predložio sindikalnim prvacima novi sporazum, koji bi u biti bio nastavak prethodnog, a kolektivni ugovor bi i dalje mirovao. Po prijedlogu novog ugovora početna plaća bi iznosila kako je predviđeno kolektivnim ugovorom, topli obrok bi umjesto 12 KM bio osam KM i putni troškovi 0.15 KM umjesto 0,30 KM po pređenom kilometru.

Nakon tog sastanka s ministrom Čamberom dva sindikalana predsjedništva održali su sastanak u Grudama i zaključili da se prijedlog županijske Vlade ne prihvati.

- U prethodnom sporazumu ima jedna točka koja kaže da po njegovu isteku na snagu stupa kolektivni ugovor, on je nastupio 1. siječnja i sindikati ne žele potpisivati nikakav drugi ugovor, a posebice ne ovakav kako je predložen, za nas je on nepovoljan. Uz ostalo Vlada predlaže da se potpiše na godinu dana, tj. do 31. prosinca 2010., da u tom vremenu sindikat nema pravo na štrajk, zatim da se regres u iznosu od 400 KM isplati u dva dijela - prvi dio do rujna, drugi do kraja godine - kaže Goran Skoko, predsjednik sindikata srednjih škola.

Novi sastanak zakazan je za četvrtak 21. siječnja i na njemu će uz ministra Čambera biti i županijski ministar financija Vjekoslav Bakula i predsjednik županijske Vlade Zvonko Jurišić.

Ivan Kaleb [ Večernji list ]

Politika

Ljudi

Kolumne

Gospodarstvo

Šport

Priroda

Audio/Video

Posljednji komentari