Premijeri Hercegovačko-neretvanske i Zapadnohercegovačke županije Srećko Boras i dr. Zvonko Jurišić sastali su se danas u Mostaru s menadžmentom Hercegovačke radio televizije radi rješavanja problema financiranja te medijske kuće.
Navodi se kako su, tijekom sastanka, nađene mogućnosti za redovitu isplatu plaća zaposlenicima te isplatu zaostalih plaća najdalje do kraja ove godine.
Dugovi prema mirovinskom i zdravstvenom osiguranju koji su nastali u vrijeme kada je osnivač bio Grad Mostar ne mogu biti teret samo današnje uprave i novih osnivača, pa je zadužen menadžment da o tom pitanju što prije organiziraju sastanak s gradonačelnikom Mostara, a premijeri županija da se sastanu s premijerom i dopremijerom Vlade Federacije BiH.
Menadžment HRT je informiran i kako je ministar Prometa i veza Rudo Vidović pokrenuo aktivnosti na proširenju pokrivenosti signalom HRT-a i na one dijelove HNŽ-a i ZHŽ-a na kojima je nedostupan signal te na cijelo područje Hercegbosanske županije.
Zaključeno je da se i na sljedećoj sjednici Kreševske šestorke raspravlja o problemima medija na hrvatskom jeziku.







