Učenici trećeg razreda Gimnazije Ljubuški po završetku nastave kreću na maturalnu ekskurziju. Polazak je 11. lipnja 2010. godine i tom prilikom će posjetiti Beč, Prag i Budimpeštu, upoznati se s kulturnim, prirodnim, graditeljskim i drugim znamenitostima i vrijednostima Austrije, Češke i Mađarske. Ovo već tradicionalna i uhodana maturalna maršruta i dojmovi su uvijek do sada bili izvanredni.
Maturanti će ovih dana obići tvrtke naše općine i zatražiti pomoć kako bi se skupljenim novcima pomoglo učenicima slabijeg imovinskog stanja, ali i platili fakultativni programi: 3 D kino, Križikove fontane, muzej Shenbrun, vožnja Vltavom, posjeta mađarskoj čardi i sl.
Želimo im sretno, ugodno i nezaboravno maturalno putovanje kojeg će se rado sjećati čitavog života.







