Danas je zadnji dan radnicima koji su zbog gašenja proizvodnje dobili otkaz u tvrtki Ledo Čitluk.
Oni su se tužnom pjesmom oprostili od tvrtke, svog radnog mjesta i svojih kolega.
Ispred čitlučkog Leda orila se pjesma 'Tužno plačem, kuću ostavljam', a u nastavku pročitajte stihove koji paraju srce:
Nije lako zbogom reći, draga
Dugim putem poći u tuđinu
Ostaviti majku nasred praga
Gledat' zlatna polja kako zrijuTužno plačem, kuću ostavljam
Stare staze, travu zelenu
Dragoj ovu pjesmu poklanjam
Meni tugu, tugu golemuDragoj ovu pjesmu poklanjam
Meni tugu, tugu golemu
Podsjećamo, točno 49 djelatnika tvrtke Ledo Čitluk prestaje raditi. Novi vlasnik je donio odkuku o gašenju proizvodnje, pa će navedeni broj djelatnika zaposlenje morati potražiti negdje drugdje.







