Ljubuški Info je digitalna povijesna arhiva neovisnog lokalnog portala Ljubuškog, s gotovo 40.000 pohranjenih članaka i dokumenata, počevši od 2003. godine.

Portal pruža neprocjenjiv uvid u društveni, kulturni, športski i politički život ljubuškog kraja i njegovih ljudi kroz više od dva desetljeća.

Na naslovnici, koja se povremeno osvježava, se prikazuju nasumični članci od 2003. godine.

Ukoliko želite pretraživati članke po vremenu objave, posjetite kronološki pregled.

Grbavac bez komentara, Pivac "mirno spava"

Ministarstvo obrazovanja, znanosti kulture i sporta ZHŽ-a krajem prošlog mjeseca, točnije 28. srpnja donijelo je rješenja o razrješenju ravnatelja Gimnazije Ljubuški Mate Grbavca i Joze Pivca, ravnatelja Srednje strukovne škole Ruđera Boškovića Ljubuški, zbog neispunjenja zakonom utvrđenih obveza.

Grbavac se oglušio o upozorenja

U priopćenju koje je izdalo ministarstvo, između ostaloga, stoji kako su provedbom nadzora nad radom obaju ravnatelja utvrđene nepravilnosti u radu te neprovođenje Zakona o srednjem školstvu i naredbe Ministarstva obrazovanja.

"Naime, u Ministarstvu obrazovanja je zaprimljeno više usmenih prijava od roditelja i djece o propustima u radu Gimnazije Ljubuški prilikom prikupljanja sredstava od učenika, a u ime naknade štete pričinjene na objektu i inventaru Gimnazije", stoji, između ostaloga, u priopćenju, te se pojašnjava kako u naredbi ministarstva od 2005. stoji da se naknada štete, za štetu učinjenu u školi, naplaćuje od počinitelja odmah nakon nastanka štete, a ne na kraju školske godine od svih učenika.

"Ravnatelj Grbavac je na kraju školske godine izvršio procjenu pričinjene štete i utvrđeni novčani iznos prikupio od svih učenika i isti uplatio na školsku riznicu, čime je izravno prekršio navedenu naredbu. Iako je gospodin Grbavac u više navrata upozoravan da ne prikuplja naknadu za štetu na navedeni način, on se o upozorenja oglušio", navodi se u priopćenju.

Kršenja zakonskih odredbi

U Srednjoj strukovnoj školi Ruđera Boškovića utvrđene su nepravilnosti prilikom uplate sredstava za izvanredno polaganje ispita za stjecanje srednje stručne spreme i prekvalifikacije, prilikom prikupljanja upisnine od učenika u 2009./2010., njezinog korištenja i utroška te financijske nepravilnosti u korištenju sredstava prikupljenih od izdavanja svjedodžbi.

"Nakon obavljenog nadzora i uvida u potrebnu dokumentaciju Srednje strukovne škole Ruđera Boškovića, utvrđeno je da je prilikom prikupljanja i korištenja sredstava od polaganja izvanrednih ispita te izdavanja duplikata diploma, došlo do kršenja važećih zakonskih odredbi Zakona o riznici u Federaciji BiH na način da su određena financijska sredstva koja su trebala biti uplaćena na račun riznice, uplaćena u školsku blagajnu", piše u priopćenju. Mate Grbavac, bivši ravnatelj ljubuške Gimnazije, suzdržao se od komentara, ali je najavio slanje otvorenog pisma u kojem će jasno obrazložiti svoje mišljenje o cijeloj novonastaloj situaciji.

Zasićen sam radom i smjena mi je dobro došla

Jozo Pivac, sada već bivši ravnatelj Srednje strukovne škole Ruđera Boškovića, kazao je kako nema potrebe za nikakvim komentarima. "Na neki sam način malo zasićen radom i svime, tako da mi je ova smjena dobro došla. Stvar je takva kakva je, sve je prolazno. Nitko nije Bogom dan da bude ravnatelj i ja sam to tako prihvatio. Samo mogu reći da ja mogu čiste savjesti i mirne duše spavati što se tiče moga rada i odnosa prema kolegama i kolegicama. Sada se osjećam mnogo lakše jer sam ipak osam godina nosio jedan veliki teret, a vjerujem kako se rezultat moga rada jasno vidi", kazao je Pivac.

<h6>Z. Volarević [ Dnevni list ]</h6>

Politika

Ljudi

Kolumne

Gospodarstvo

Šport

Priroda

Audio/Video

Posljednji komentari