Međimurski župan Ivan Perhoč, Generalni konzul Republike Hrvatske u Mostaru Velimir Pleša i načelnici općina Ljubuški Nevenko Barbarić, općine Čitluk Ivo Jerkić i općine Široki Brijeg Miro Kraljević, potpisali su Povelju o prijateljstvu.
Inicijator potpisivanja Povelje o prijateljstvu hercegovačkih općinea sa najrazvijenijom županijom u Republici Hrvatskoj je Generalni konzul Republike Hrvatske Velimira Pleše, a koju su sa zadovoljstvom prihvatili načelnici općina Široki Brijeg, Ljubuški i općine Čitluk i međimurski župan Ivan Perhoč.
„Široki Brijeg i Međimurje sada su i službeno prijatelji, što me uistinu veseli jer je to u prvom redu rezultat našega, ali i moga osobnog prijateljstva sa Vašim sugrađaninom Plešom. Sretan sam što mi je pripala čast da kao načelnik Širokog Brijega potpišem Povelju o prijateljstvu sa narazvijenijom županijom u Hrvatskoj, jer sam siguran sam da će to iskoristiti gospodarstvenici, ali i kulturni i sportski djelatnici Širokog Brijega i Međimurske županije“, rekao je prigodom potpisivanja Povelje Općinski načelnik Miro Kraljević.
Potpisivanje Povelje je upriličeno, u najsjevernijoj općini u Hrvatskoj u Svetom Martinu na Muri, na snimanju najgledanije zabavno-glazbene emisije HRT-a „Lijepom našom“.







